Valmistame süsinikkiust (carbon fiber) plaate ning lõikame neist jooniste järgi detaile välja.

Plaatide standardmõõdud on 500×650 ning 450×450 mm. Plaate saab lõigata sobivatesse mõõtudesse ning vajadusel  jooniste järgi erinevatesse kujudesse lõigata CNC freesiga. Plaadid on mõlemalt poolt läikiva pinnaga ja välimistes kihtides on 3k 2×2 twill mustriga süsinikkiud riie. Paksusele piiranguid ei ole.

Plaatide tüübid vastavalt kasutatavatest materjalidest on:

  • 100% Carbon Fiber plaadid – sideainena kasutatud kvaliteetset epo vaiku ning kiu sisaldus plaadis on kuni 70%. Parima kaalu-tugevuse suhtega õhuke plaat.
  • Kombineeritud Carbon Fiber plaadid – välimised kihid on tehtud ehtsast süsinikust, kuid sisemistes kihtides on kasutatud odavamaid materjale nagu klaaskiud või ka basalt- ning polüesterkiud. Välimuselt ei ole neil plaatidel erinevust täissüsinikplaatidega, kuid hind on oluliselt odavam. Tugevus- ja kaalu omadused ei ole nii head, kui täissüsinikkiul. Sobivad rakendustesse kus tugevusest on olulisem välimus ja hind.
  • Sandwich plaadid – suudame valmistada väga erinevatest materjalidest sandwitchplaate. Levinumad täidismaterjalid on nomex kärg, divinycell ja balsa puit. Paksud ja jäigad plaadid, mis sobivad rakendustesse, kus oluline on kergus.

Plaatidest väljalõigatud detailide näidised

Pin It on Pinterest

Share This