Carbon fiber plaatide korduma kippuvad küsimused

 

Kas plaate on võimalik teha ka eritellimusel?

Kui meie standardsed tooted ei sobi, siis saame teha plaate, mis on teile sobiva paksuse ja materjali valikuga (erinevad sideained, kiudmaterjalid, riide tüübid jne).

Kas plaate saab tellida ka postiga?

Jah, pakume ülemaailmset tarnet.

Kui kaua võtab plaatide kohalejõudmine aega?

Kui plaat on laos, siis saadame kauba 2 tööpäeva jooksul välja. Kui tellitud plaati ei ole laos, siis võtab kohalejõudmine aega umbes nädal. Võite kaubale ka ise järgi tulla.

Kas plaatidest on võimalik jooniste järgi detaile välja lõigata?

Jah, lõikame plaatidest vastavalt teie joonistele detaile välja. Lõikamiseks kasutame CNC freesimist, mis jätab kvaliteetse lõikepinna. Eri detailide lõikamiseks on vajalik joonis 2D detailide puhul DXF või 3D detailide puhul STEP joonis.

Mille jaoks kasutatakse süsinik-kiud plaate?

Meie põhilised kliendid teevad plaatidest järgnevaid asju:

*Droonide raami detailid

*Mootorrataste ja autode detailid

*Robotite osad

Kuidas saab Carbon Fiber plaate töödelda?

Plaate saab puurida, saagida ja lihvida üsna lihtsalt, kuid kuna materjalid on abrasiivsed, siis võivad lõiketerad kiiresti kuluda. Tikksaega saagimisel tasub kasutada keraamika lõikamiseks mõeldud tera või äärmisel juhul metallitera vältimaks kildude tekkimist. Õhemaid plaate saab lõigata ka noaga. Tähelepanu tasub pöörata töötlemisel tekkivale peenele tolmule. Soovitatavad ohutusvahendid on prillid, respiraator ja kaitseriided, et vähendada tolmu ärritavat mõju.

Kas Carbon Fiber plaate saab painutada nagu metalle?

Ei saa, plaate saab paindutada mingi piirini, ning seda ületades materjal murdub.

Kas on Carbon Fiber plaadid on UV kindlad?

Plaadid ei ole UV kindlad, kuid pindasid lakkides saab neid teha UV kindlaks.

Kas Carbon Fiber plaate saab lakkida?

Ilusama väljanägemise, UV ja kulumiskindluse tõstmiseks võib plaate lakkida

Erinevate materjalide korduma kippuvad küsimused

 

Mis on twill?

Twill on süsinik riide kudumi tüüp. See on välimuse poolest kõige ehtsam ja hinnatum muster süsiniku puhul. Tugevuse mõttes on paremad samasuunalised kudumid.

Mis on komposiitmaterjal?

Komposiitmaterjal koosneb polümeersest maatriksist (epo/polüester/polüuretaan vms sideainest) ning tugevdavast ehk armeerivast lisandist (süsinik/carbon fiber/kevlar/aramiid/basalt/diolen/polüester/klaas vms kiudmaterjal)

Mis on epo vaik?

Epovaik on tugev polümeerne sideaine, mida kasutame komposiitmaterjalidest detailide ja plaatide valmistamiseks. Epo seob kiudmaterjali (süsinik/diolen/basalt,/klaaskiud) ühtseks jäigaks materjaliks.

Mis on süsinikkiud (carbon fiber)?

Süsinikkiud (ingl. k. carbon fiber) on kiudmaterjal, mida kasutakse rakendustes, kus on tähtis võimalikult väike mass ja suur tugevus. Süsinikul on veel mitmeid häid omadusi nagu vibratsiooni summutamine, väikesed mõõtmete muutused temperatuuri muutumisel, hea vastupidavus oksüdeerumisele ning parem keemiline resistentsus võrreldes metallidega.

Mis on diolen kiud?

Diolen on poluesterkiu kaubanduslik nimi. Välimuselt on see sarnane süsinikkiuga. Diolen kiud on võrreldes süsinikkiuga väiksema tugevusega, kuid suurema sitkuse ja odavama hinnaga.

Mis on basalt kiud?

Basalt kiud on valmistatud basalt kivist. See on 100% looduslik ja koosneb sulataud kivist – mitte midagi rohkemat lisatud ei ole. Omadustelt on basalt kiud natuke väiksema tugevusega kui süsinik, aga sitkem ja oluliselt odavama hinnaga. Kannatab kõrgeid temperatuure ja on vibratsiooni ning müra summutavate omadustega.

Miks te kasutate täidismaterjale?

Balsa ja divinicell sandwich plaatidel on sama kaalu juures oluliselt suurem tugevus kui tavalistel plaatidel. Samas peab arvestama, et mõlemal plaaditüübil on omad eelised ja puudused, mistõttu me pakumegi erinevaid võimalusi, et leiaksite sobivama.

Miks eelistada kombineeritud süsinikkiud plaadi tegemisel basalti ja dioleni klaaskiule?

Basalt ja dioleen on tugevamad ja sitkemad ning nende värvus on tume. See muudab nende väljanägemise väga sarnaseks süsinikuga.

Mille poolest on süsinikkiud parem metallidest?

Süsinikkiu kasutamisel on võimalik saavutada suurem tugevus sama kaalu juures või sama asi väiksema kaaluga. Esinevad väiksemad mõõtmete muutused temperatuuri muutumisel. Samuti on süsinikkiud vibratsiooni summutav ja korrosioonikindel.